TECHNOLOGIE

Třískové obrábění a přesné broušení

Zjistit více
Třískové obrábění a přesné broušení

Kontaktujte nás

Sloupové vrtačky

Osvědčená kvalita, jednoduchost použití a technologické inovace!

Velmi široké portfolio kvalitních sloupových, boxových a poloboxových vrtaček od univerzálních vrtaček pro vrtání a řezání závitů na obrobcích ve výšce stolu a na dlouhých svislých obrobcích umístěných na základní desce až po speciální řešení pro procesy beztřískového vrtání - flowdrill, tedy tepelným třením relativně tenkých desek a obrobků pomocí rotujícího mnohoúhelníkového karbidového nástroje.

V naší nabídce nechybí ani poloboxové sloupové vrtačky sloužící pro těžké obrobky a velké průměry vrtání, jejichž konstrukce se skládá z krabicové obdélníkové základny stojanu stroje s velkým plochým vedením stolu či vícehlavé vrtačky, které umožňují pro každý obrobek různé přednastavené obráběcí cykly jako je centrování, vrtání, čelní frézování, závitování nebo vystružování v určitém pořadí. Ty jsou zcela bezkonkurenční, co se týče účinnosti a úspornosti v oblasti dílenských vrtaček.

 • Široký sortiment kvalitních délenských vrtaček
 • Speciální řešení - flowdrill, vrtání velkých průměrů, vícehlavé vrtačky apod.
 • Špičková kvalita a dlouhá životnost zařízení
Ozvěte se nám
Sloupové vrtačky

Radiální vrtačky

Kvalitní a jednoduché řešení pro opracování velkých a nepravidelných obrobků!

Široký sortiment špičkových radiálních vrtaček ALZMETALL a DONAU sloužících jak pro klasické, tak pro víceúčelové výrobní operace velkých a nepravidelných obrobků, často i velmi těžkých a objemných.

Jedná se o konstrukčně i technologicky velmi vyspělá zařízení se zesílenou převodovkou, velkým rozsahem otáček a optimalizovaným podávacím systémem pro všechny 3 pracovní stanice.

Hlavu těchto vrtaček lze posouvat a upínat ve všech třech rozměrech, tedy na výšku, v poloměru a v úhlu.

 • Široký sortiment zařízení pro každou výrobní operaci
 • Velmi jednoduchá a ergonomická obsluha
 • Špičková kvalita provedení se zesílenou převodovkou
Ozvěte se nám
Radiální vrtačka ALZMETALL

Popisovací a značící lasery

CENOVĚ VÝHODNÉ A BEZ ADITIV - ŘEŠENÍ LASEROVÉHO ZNAČENÍ PRO DOKONALOST ZOBRAZENÍ!

Naše řešení laserového značení na klíč pro dohledatelnost a značení výrobků se snadno používají a jsou optimalizována pro průmyslové výrobní procesy. Tato flexibilní řešení jsou navržena tak, aby nahradila tradiční metody značení, jako jsou inkoustové tiskárny, etikety a výseky, s extrémně krátkou dobou návratnosti.

 • Patentované řesení pro laserové popisování a značení!

 • Přesnost, spolehlivost, dlouhá životnost!

 • až o 90% šetrnější k životnímu prostředí než tradiční technologie

 • Běžná návratnost investice do 8 měsíců!

Více informací Ozvěte se nám
Cajo_laser

Pantografické závitořezy

Roky prověřená kvalita poloautomatických závitořezných ramen!

Pantografická ramena CMA s vícepolohovou hlavou jsou mnoha lety osvědčené řešení pro ruční vrtání, závitování a zahlubování, kdy mohou Vaši pracovníci pracovat prakticky v jakékoli poloze a některé kroky mohou nechat na automatice zařízení, jako např. vrtání či závitování slepých děr apod. Systém rychlé výměny nástrojů Vám navíc umožní rychle připravit stroj na další pracovní operaci. Široká škála pohonů a mobilita strojů umožňuje vybrat si závitořez přímo podle Vašich potřeb.

V současnosti nabízíme 3 různé typy průmyslových závitořezů: pneumatické, hydraulické a elektrické závitořezy.

 • Kvalitní a flexibilní řešení ruční vrtání, závitování a zahlubování
 • Pneumatické, hydraulické a čistě elektrické varianty zařízení
 • Systém rychlé výměny nástrojů a automatický systém řízení hloubky díry či závitu
Ozvěte se nám Katalog
Pantografické závitořezy

Robo30 úhlové vrtání a frézování

Výroba zábradlí za poloviční dobu!

Nikdy nebylo snadnější vyrábět zábradlí a všechny druhy schodišť z oceli. Robo30 byl vyvinut Nerezáři pro Nerezáře, kreativní myšlení jak si usnadnit práci přivedlo na trh jednoduché a vysoce efektivní řešení pro přesnou práci s trubkami a profily pro aplikace vrtání, frézování, flowdrillu a řezání závitů a to vše pod různými úhly náklonu. 

ROBO 30 je vyvrtávačka trubek do průměru 60,3 mm a plochého materiálu rozměru až 80x12 mm, a to z nerezové oceli..

 • Velmi snadná manipulace
 • Rychlé přenastavení pro další kroky
 • Plynule nastavitelný úhel sklonu vrtání
Více informací Ozvěte se nám
robo30

Vrtací centra DONAU a DONAU ALPHA

Jednoduché řešení i velmi specifických obráběcích operací!

Vrtací centra DONAU a DONAU ALPHA představují maximálně flexibilní řešení pro kusovou i sériovou výrobu a opracování velkých i malých dílů, nepravidelných tvarů, velmi dlouhých dílů a mnohonásobné obráběcí operace. Otočné stoly na jednotlivých pozicích jsou velmi flexibilní a umožňují obrábění, vrtání a řezání závitů pod úhlem. Velké pojezdove dráhy ve všech osách, délka až 15 m v ose X a výška obrobku až 1,5 m v ose Z.

Automatický synchronní 3osý nájezd umožňuje efektivní rychloposuv do všech pozic obrábění, samostředící vrtací hlava najíždí přesně do středových otvorů a automatický systém výměny nástrojů umožňuje provoz na více operacích výrazně efektivněji. Přesnost samostředící polohy umožňuje vrtání jádrových otvorů, srovnávání plochy a řezání závitů v sériové výrobě. Možností je také integrace 3D dotykové sondy, která zaručí rychlejší ustavení a najetí pracovní operace.

 • 3 pracovní stanice zajišťující maximální flexibilitu využití
 • Přesná samostředící vrtací hlava pro precizní opracování
 • CNC automatický či čistě manuální režim
 • Jednoduché programování a import CAD dat
 • Možnost vrtání jádrových otvorů, srovnávání plochy a dalších specifických operací
Více informací Ozvěte se nám
Vrtací centra DONAU a DONAU ALPHA

Vertikální vrtací, frézovací a závitovací centra CMA

Nejrychlejší a nejefektivnější odjehlovací a brousící systémy na trhu!

CNC obráběcí centra řady 3RD jsou bezpochyby nejflexibilnější vertikální obráběcí centra na trhu. Jejich velikost se liší od 3 m do 10,5 m délky. Pro zákazníka je možné navrhnout a vyrobit zařízení přesně na míru dle jeho specifických požadavků.

Operace vrtání, řezání závitů a frézování jsou prováděny pomocí hlavy s asynchronním SERVO motorem o výkonu 13,1 kW s možností výběru z 5 různých rozsahů otáček (2000-6000 ot./min.). Pohon motoru je přenášen přes řemenice a ozubený řemen a v závislosti na použitém poměru řemenice a řemene získá zákazník konkrétní krouticí moment a maximální rychlost otáčení hlavy.

Veškeré pracovní operace jsou jednoduše programovatelné pomocí speciálního SW CMA instalovaném na PC. Systém umožňuje jednoduché grafické programování včetně funkce GoTo v manuálním režimu a volné programování v DIN / ISO (příkazy G), pro frézovací operace, frézování závitů, použití speciálních nástrojů jako jsou např. nástroje pro odstraňování otřepů atd.

 • Dokonalé opracování menších i větších dílů
 • Flexibilní využití i pro speciální obráběcí operace, jako např. spirálové frézování
 • Velmi jednoduchá obsluha i programování
Více informací Ozvěte se nám Katalog
Vrtací, frézovací a závitovací centra 3RD

Horizontální vrtací, frézovací a závitovací centra CMA

Nejefektivnější vrtání, fézování a závitování profilů a nosníků na trhu!

CNC obráběcí centra typu BRD jsou určena primárně pro vrtání, řezání závitů a frézování profilů a nosníků s 3osou pohyblivou hlavou. Velikosti těchto strojů se pohybují mezi 12 až 16 m na délku a 610 až 1050 mm na výšku.

Veškeré pracovní operace jsou jednoduše programovatelné pomocí speciálního SW CMA instalovaném na PC. Systém umožňuje jednoduché grafické programování včetně funkce GoTo v manuálním režimu a volné programování v DIN / ISO (příkazy G), pro frézovací operace, frézování závitů, použití speciálních nástrojů jako jsou např. nástroje pro odstraňování otřepů atd.

Portál vřetena je veden podél stolu na lineárních vedeních, kalených a přesně namontovaných na těle stroje. Veškeré stroje BRD mají integrovaný laserový systém pro rychlou detekci bodu 0 a hydraulickou svorku, která umožňuje pohyb v ose X při upnutí dílu a frézování, interpolační vrtání a značení. 

 • Ideální řešení pro automatické vrtání, frézování a závitování profilů a nosníků
 • Velmi jednoduchá obsluha a programování
 • Možnosti použití speciálních obráběcích aplikací
Více informací Ozvěte se nám
Vrtací, frézovací a závitovací stroje pro profily a nosníky BRD

Vrtací, závitovací a zahlubovací zařízení FTC

Automatická závitořezná centra s patentovanou technologií hlavy proti zalomení nástroje!

Automatická závitořezná CNC centra CMA FTC se vyznačují speciální patentovanou 3osou (X, Y, Z) pohyblivou „plovoucí“ hlavou. Tento inovovaný systém je navržen, aby absorboval odchylky v polohování obrobku až do 1 mm, čímž dokáže zamezit zalamování nástrojů. Tyto stroje jsou primárně určeny pro vrtání, závitování a zahlubování plechu po řezání laserem, vodou, plazmou atd.

Každá operace je perfektně programovatelná pomocí speciálního SW CMA (TapCam) s možností importu 2D/3D souborů a jejich automatické konverze do ISO kódů stroje. Vřeteno stroje je vedeno podél stolu na kalených přesných lineárních vedeních upevněných na těle strojů. Osa X je poháněna spirálovým hřebenem a pastorkem a osy Y a Z samomazným kuličkovým šroubem.

 • Unikátní patentovaná technologie hlavy s korekcí až do 1 mm zamezující zalomení nástroje
 • Vysoká variabilita využití pro vrtání, frézování, flowdrill, závitování a zahlubování
 • Velmi jednoduchá obsluha i programování
Ozvěte se nám Katalog
Vrtací, závitovací a zahlubovací zařízení FTC

VaskiSHAPE odjehlování plochých tyčí

Řada strojů pro odjehlování plochých tyčí VASKISHAPE

Řada dokončovacích úkosovacích strojů VaskiSHAPE je energeticky účinné, vysoce přesné řešení pro konečnou úpravu plochých a kulatých tyčí, které zvýší kvalitu vašich částí tyče. Stroj kombinuje vysokou produktivitu se stálou kvalitou. VaskiSHAPE je prvním řešením pro odstranění bezpečnostních problémů způsobených brusnými pásy a jinými řešeními pro odstraňování otřepů. Obsluha VaskiSHAPE je výjimečně jednoduchá.

Malé rozměry šetří místo a umožňují pohodlné umístění vedle děrovacího stroje. Větší automatizace je vždy možná díky připojení k razníku. Při obsluze VaskiSHAPE stačí operátorům zadat rozměry tyče na dotykovém panelu a stroj se postará o zbytek.

K dispozici je možnost měřicí jednotky pro automatickou detekci rozměrů tyče a generování přesných drah nástroje, čímž se eliminuje potenciál chyb v kódování. Každý stroj z rodiny VaskiSHAPE je vybaven automatickým upínáním dílů, což šetří čas operátora, který lze použít k přípravě dalšího dílu ke zpracování

 • Jednoduchá obsluho stroje
 • vhodné pro elektro a energetickýc průmysl
 • Konzistentní kvalita dílů a vysoká rychlost procesu
Ozvěte se nám
VaskiShape

Obráběcí 3osá centra GS

Jednouchost a kvalita provedení s minimálními vibracemi!

Vynikající portálová CNC obráběcí centra, jejichž základem je velice tuhý litinový rám. Díky své jednoduché, ale velmi tuhé konstrukci je dosaženo velmi dobrého tlumení a velmi vysokých přesností při zachování uživatelské jednoduchosti obsluhy a minimálních požadavcích na údržbu.

Stroje jsou nabízeny v několika různých velikostech, od kompaktních řešení až po robustní variabilně využitelné systémy. Zákazník si může zvolit mezi řídícím systémem Heidenhain ši Siemens. 

 • Velice tuhé stroje s výborným tlumením a vynikající přesností
 • Optimalizace kvality povrchu dílů
 • Minimální vibrace díky použitým technologiím
 • Vyšší životnost nástrojů i stroje
 • Možnost volby řídícího systému
Ozvěte se nám
Obráběcí 5osá soustružnicko-frézovací centra GS

Obráběcí 5osá centra GS

Špičková obráběcí centra s možností hybridního obrábění!

Špičková CNC obráběcí centra, jejichž základem je velice tuhý litinový rám a vnitřní portálový systém „BOX in BOX“. Díky velmi tuhé konstrukci je dosaženo velmi dobrého tlumení a velmi vysokých přesností. Stroje jsou geometricky symetrické a pro všechny dynamicky namáhané součástky je použita šedá litina jako pro základní rám stroje. Dopravník třísek, chladicí jednotka a filtr chladicí kapaliny lze instalovat buď podél pravé nebo levé strany obráběcího centra. 

Stroje umožňují tzv. hybridní obrábění, kdy různé aplikace, jako např. vrtání / frézování / soustružení a broušení lze provádět rychle a jednoduše na jediném upínacím zařízení. 

Stroje jsou konstruovány ve verzi s převodovkou pro simultánní obrábění 3+2 nebo ve verzi s přímým pohonem (TORQUE) pro plynulé 5osé obrábění. 

 • Velice tuhé stroje s výborným tlumením a vynikající přesností
 • Minimální vibrace díky použitým technologiím
 • Hybridní obrábění – různé aplikace na jediném upínacím zařízení.
 • Aktivní chlazení hlavního vřetena a TORQUE pohonů
 • Možnost volby typu pohonu a řídícího systému
Ozvěte se nám
Obráběcí 3osá centra GS

Obráběcí 5osá soustružnicko-frézovací centra GS

Špičková soustružnicko-frézovací centra s možností hybridního obrábění!

Špičková CNC soustružnicko-frézovací centra s přímým pohonem (TORQUE) pro plynulé 5osé obrábění, jejichž základem je velice tuhý litinový rám a vnitřní portálový systém „BOX in BOX“. 

Tyto stroje se vyznačují velmi dobrým tlumením a velmi vysokou přesností. Stroje jsou geometricky symetrické a pro všechny dynamicky namáhané součástky je použita šedá litina jako pro základní rám stroje. Dopravník třísek, chladicí jednotka a filtr chladicí kapaliny lze instalovat buď podél pravé nebo levé strany obráběcího centra. 

Stroje umožňují tzv. hybridní obrábění, kdy různé aplikace, jako např. vrtání / frézování / soustružení a broušení lze provádět rychle a jednoduše na jediném upínacím zařízení. 

 • Velice tuhé stroje s výborným tlumením a vynikající přesností
 • Minimální vibrace díky použitým technologiím
 • Hybridní obrábění – různé aplikace na jediném upínacím zařízení.
 • Aktivní chlazení hlavního vřetena a TORQUE pohonů
 • Možnost volby řídícího systému
Ozvěte se nám
Obráběcí 3osá centra GS 1400

Nástroje pro vrtání, frézování a závitování

Kompletní skladový sortiment špičkových vrtacích, frézovacích a závitovacích nástrojů!

Široký sortiment kvalitních a dlouhodobě otestovaných unikátních ástrojů pro vrtání, frézování, flowdrill, závitování, zahlubování atd.

 • Kvalitní nástroje pro použití poloautomatickými stroji a rameny i plně automatická vrtací centra
 • Široký sortiment skladem
 • Otestovaná řešení s dlouhou životností
Ozvěte se nám
Nástroje pro vrtání, frézování a závitování
Kontakt VKR

Potřebujete technickou radu?

Ozvěte se nám, rádi poskytneme konzultaci a návrh nejvhodnějšího řešení.

+420 530 333 666 info@vkrtechnologies.comOnline formulář